Најдете идеално патување
STDE, ALL, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 903 €
Денеска заштедувате -121 €
Цена по лице од 391 €
Вкупна цена 782 €

Add To Wishlist
Sea Life Buket Resort - Alanya
Турција Аланија
Хотел
Локација:
Sea Life Buket Resort & Beach  се наоѓа во Аланија, околу 95 километри од главниот аеродром во Анталија.

Информации за соби:
Хотелот располага со стандардни различни соби, како 147 стандардни соби со површина од 22 м2 декорирани во современ стил, каде што можат да се сместат максимум 3 лица, 80 фамилијарни соби со површина од 30-35 м2, со две поврзани соби за 4 лица,  соба - стан 34 м2, која е поделена во две поврзани простории, соба Кралски сјут ,со површина од 49 м2 кој е опремен во модерен стил ,со луксузни мебел и  можат да се сместат максимум 2 лица. Junior Suite соби  34 м2.
Сите соби се опремени со: балкон, LCD телевизор, мини бар, сеф, фен за коса, телефон,  Wifi, 24-часовна услуга во соба, софа, климатизација.

Барови и Ресторани:
Главен ресторан со капацитет од 350 лица , од кои  100 лица можат да бидат сместени во надворешниот дел, на тераса, за појадок, ручек и вечера вклучена со интернационални јадења и традиционална кујна.Има можност и за доцен појадок, од 10:00 - 10:30.
Снек бар, каде што ќе можете да уживате во  брза храна ,ладна или топла.
Мексико A La carte ресторан , со капацитет од 60 лица, каде можете да уживате во мексиканската кујна ,еднаш за време на вашиот одмор.Потрбна е резервација, на рецепција, еден ден однапред.
Италијански ресторан  a la carte, со капацитет од 60 лица, каде можете да уживате во италијанската кујна еднаш за време на вашиот одмор од страна на резервацијата еден ден претходно.
Лоби бар, каде можете да уживате во различни пијалоци како што се домашни и странски, во доцните часови, од  10:00 - 24:00 часот.
Базен бар, нуди различни пијалоци од 10:00 - 24:00 часот.
Диско бар ,нуди разни пијалоци од 24:00 - 02:00.

Објекти:
Во текот на вашиот престој можете да се биде дел од различни активности организирани од страна на стручен кадар од хотелот, спорт утро во базен,  различни анимации, водени слајдови, мини клуб за деца, пинг-понг, пикадо игри , фитнес центар, музика во живо, диско. Спа центаротим  нуди на клиентите: сауна, турска бања, терапија од различен тип ( хидро терапија, вибро терапија), солариум, масажа. Во хотелот исто така има и надворешни базени, базен за деца, Аква базен и сопствена плажа.