Најдете идеално патување
STDL, Ultra All Inclusive, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 1,814 €
Денеска заштедувате -418 €
Цена по лице од 698 €
Вкупна цена 1,396 €

Add To Wishlist
Delphin Be Grand - Lara / ex Botanik Exclusive
Турција Лара
Хотел
Локација:
Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 15 км од центарот на Анталија и на 10 км од аеродромот. Хотелот е комплетно реновиран во 2016-та година. Поранешен Botanik Exclusive Resort. Има површина од 112.000 м².

Сместување:
Хотелот има 9 спратови, 4 блокови и вкупно 853 соби, 19 лифтови, 7 панорамски. Стандардни соби 617 (313 BeTrendy соби, 9 соби за хендикепирани лица, 295 BeTrendy големи соби); Супериор соби 9 (56 BeRomantic, 13 BeDeluxe мазонети); Конектирани соби 20; Фамилијарни соби 127 (110 BeFamily A, 17 BeFamily мазонети); Фамилијарни суити 3 (3 BeFamily B); Суити 17 (12 BeSuit, 4 BeRoyal, 1 BeKing). Wi fi во собите, сеф, секојдневно чистење на собите, менување на постелнина – еднаш во два дена. Собна услуга 00:00 – 06:00 – со доплата.

Ресторани и барови:
Услуга Ultra All Inclusive. 7 А` La Carte ресторани/ бесплатно користење еднаш за време на престојот, потребна е претходна резервација. Локални безалкохолни и алкохолни пијалоци и некои увозни пијалоци, свежо цедени сокови, минибарот се дополнува секојдневно со пиво, вода, безалкохолни пијалоци.

Активности:
Отворен базен, олимписки базен, отворен загреан базен, базен со бранови, базен со активности, Aqua Tower базен со 7 водени лизгалки за деца, анимации покрај базенот за деца, базен со водопад – 9 водени лизгалки за возрасни, џакузи, затворен базен, затворен базен за деца. 6 тениски терени, тениска опрема (со депозит), осветлување – со резервација, пинг понг, пикадо, аеробик, водена гимнастика, гимнастика, степ аеробик, сурфање – единствено со лиценца, кану, кино, Be Fit ( фитнес, пилатес, вежбање со справи), амам, сауна, парна бања, џакузи. Лежалки, чадори, пешкири, душеци – бесплатно. Спортски натпревари, игри покрај базен, ноќни шоу програми, анимации, жива музика во определени денови, диско. Луна парк, Диносаур парк. Отворен парк. Телефон, факс, компјутерки игри, третмани за лице и тело, фризер, козметички салон, масажи, џакузи во спа, пилинг снтистрес, продавници, перална, доктор, некои увозни пијалоци во A`la Carte рестораните, моторизирани спортови, тениски часови – со доплата.