Најдете идеално патување
STDL, UAI, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 1,441 €
Денеска заштедувате -255 €
Цена по лице од 593 €
Вкупна цена 1,186 €

Add To Wishlist
Royal Alhambra Palace - Side
Турција Сиде
Хотел
Локација
Хотелот е отворен во 2012 год. и се наоѓа на површина од 60 000 м². Оддалечен е 9 км од центарот на Сиде, 14 км од центарот на Манавгат и 40 км од меѓународниот аеродром во Анталија. 

Сместување
Хотелот располага со вкупно 579 соби: 414 cупериор стандардни соби (48м², макс.3+1 лица) од кои 5 се соби за хендикепирани лица, 48 дуплекс фамилијарни соби (80м², макс.4 лица), 35 фамилијарни соби (72м², макс.2+2 лица), 20 јуниор апартмани (70м², макс.3+1 лица), 60 Alhambra апартмани (63м², макс.2+1 лица) и 2 кралски апартмани. Сите соби се опремени со електронски клуч - картичка, централна климатизација, сеф, телефон во бања, директен телефон, тоалет, бања (со када), фен за коса, мини бар, детско креветче (на барање ), музички канали, сателитска ТВ и балкон.

Ресторани и барови
Во главниот ресторан, гостите имаат можност да пробаат најразлични специјалитети од богатата шведска маса.
Хотелот располага и со 5 a la carte ресторани: Отомански, Азиски, Италијански, Мексикански и Рибен, во кои задолжителна е претходна резервација.

Активности
надворешен базен за возрасни, надворешен базен за деца, внатрешен базен, аква парк, утринска гимнастика, часови по танц, степ аеробик, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, аеробик во вода, ватерполо, вечерно шоу со музика во живо, мини клуб (за деца од 4-12 год.), турска бања, сауна, џакузи, соби за релаксација, масажа, конференциска сала.