Најдете идеално патување
STDE, ALL, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 1,041 €
Денеска заштедувате -155 €
Цена по лице од 443 €
Вкупна цена 886 €

Add To Wishlist
Club Calimera Serra Palace - Side
Турција Сиде
Хотел
Локација
Хотелот е отворен во 2004 год. и се наоѓа на површина од 45 000 м². Оддалечен е 19 км од центарот на Сиде и 85 км од меѓународниот аеродром во Анталија. 

Сместување

Хотелот располага со стандардни соби, фамилијарни соби (две одвоени спални соби), апартмани (две одвоени спални соби и дневна соба) и соби за лица со посебни потреби. Сите соби се опремени со централна климатизација, сеф, директен телефон, тоалет, бања (со када), фен за коса, мини бар, сателитска ТВ и балкон/тераса. 

Ресторани и барови

Во главниот ресторан, гостите имаат можност да пробаат најразлични специјалитети од богатата шведска маса.
Хотелот располага и со 3 a la carte ресторани: Отомански, Италијански и Рибен, во кои задолжителна е претходна резервација.

Активности
надворешен базен за возрасни, надворешен базен за деца, внатрешен базен, аква парк со 7 тобогани, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, тенис, игралишта за деца, аеробик, фитнес, турска бања, сауна, мини клуб (за деца од 4-12 год.), салон за убавина, продавница за сувенири, фотограф, мини диско.