Најдете идеално патување
STDE, Ultra All Inclusive, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 1,358 €
Денеска заштедувате -141 €
Цена по лице од 609 €
Вкупна цена 1,218 €

Add To Wishlist
Granada Luxury Belek
Турција Белек
Хотел
Локација
Хотелот се наоѓа во областа Белек, 33 км од аеродромот во Анталија и 42 км од центарот на Анталија. 

Сместување
Вкупно 872 соби во главна зграда. Стандардни соби (25-36m²; една спална соба и купатило, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (37,5m²; две спални соби и едно купатило, макс. 4 лица), Фамилијарни Делукс соби (45-63m²; две спални соби, две купатила, макс. 4+1 лице), Suite Villa (54-61m² макс. 4 лица), Granada Villa (205 m², макс. 6 лица). Во сите соби има централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво, чоколади, се дополнува секој ден), сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитска и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон. 

Ресторани и барови
Ultra All Inclusive – храна и пијалоци- пијалок за добредојде, појадок, доцен појадок, ручек, диетален оброк, полноќен оброк, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, пецива, бар покрај базенот, snack bar, храна за деца за време на главните оброци. Премиум пијалоците, квалитетни вина, Француски шампањ, A’la Carte ресторани со претходна резервација , собна послуга, дополнително се наплатуваат. 
Главен ресторан шведска маса, A’la Carte ресторани: Steak House, VIP A’la Carte, Mediterranean, барови околу хотелскиот комплекс. 

Активности и услуги
Хотелска приватна песочна плажа оддалечена од хотелот (организиран превоз) со чадори, лежалки, пешкири бесплатно. 
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, водени лизгалици, Турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски игралишта, опрема за тенис, кошарка, одбојка, пинг понг, билјард, бесплатно. Масажи, SPA и Wellness центарот, водени спортови, куглање, осветлување на тениските игралишта, игротека, дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програма навечер, жива музика три пати неделно, кино, дополнително се наплатуваат. Мини клуб за деца од 4-12 год. и клуб за тинејџери од 13-16 год. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, internet café и компјутерски игри, фризер, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат. WI-FI бесплатно во целиот хотел.