MK | SQ

Trendy Lara Hotel - Lara

Turkey - Lara

ПРОГРАМА СО ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ

НОВА ГОДИНА 2018 ВО АНТАЛИЈА

СКОПЈЕ АНТАЛИЈА: 29. 12. 2017 - XQ5155 - 07:00 --- 09:00

АНТАЛИЈА СКОПЈЕ: 01. 01. 2018 - XQ5154 - 19:00 --- 19:00

Прв ден – 29. 12. 2017

Состанок на групата на аеродром Александар Велики во Скопје два часа пред лет. Полетување за Анталија со директен чартер лет XQ 5155 во 07:00. Пристигнување во Анталија во 09:00 часот по локално време. Организиран трансфер до HOTEL TRENDY LARA 5*. Сместување. Слободно време за индивидуални активности. Вечера, ноќевање.

Втор ден – 30. 12. 2017

По појадокот предлог за посета на атракциите во Анталија.

Водопад KURUNLU сместен во срцето на борова шума, оаза за мир без бучава; Античкиот град PERGA кој потекнува од четвртиот век п.н.е.;  Античкиот град PHASELIS кој датира од шестиот век на н.е познат и по тоа што во текот на зимата во него престојувал Александар Велики.Стариот дел на Анталија е историски центар,каде туристите можат да уживаат во амбиентот на минатото,место познато и како Kaleici со стари тесни улички,каде се наоѓа Tekeli Mehmed пашина џамија и минарето Кесик. Враќање во хотел. Вечера, ноќевање.

Трет ден 31. 12. 2017

Појадок. Ден предвиден за посета на трите атрактивни шопинг центри во Анталија | Terra City | Aquapark | Laura | Migros |. Враќање во хотел, подготовка за дочек на Нова Година со програм и свечена вечера во хотелот на престојот.

Четврти ден 01. 01. 2018

Појадок. Напуштање на собите околу 12:00 часот. Слободно време за индивидуални активности. Трансфер до аеродром Анталија. Полетување во 19:00 часот по локално време со број на лет XQ 5154. Пристигнување во Скопје во 19:40 минути.

Во аранжманот е вклучено:

-          Авионски траснфер со директен чартер лет Скопје – Анталија – Скопје

-          Трансфери од аеродром до хотел и назад

-          Хотелско сместување

-          Дочек на Нова Година ( Гала Вечера ) во хотел

Во цената не е вклучено:

-          Патничко осигурување

-          Факултативните излети според програмата

Крај на програмата

Room type
Services
  • Turkey - Lara
  • 2 ADL bed and 0 single beds
  • Room: DBL
  • Room type: STDL
  • Pax: 2
  • period: 29.12.2017 - (4 days)
Price per package
Recommended for you

Price is now:

858 €