MK | SQ

Малдиви

Малдиви Мале - од 12.09.2017 до 21.09.2017

Поаѓање: 12.09.2017.
Враќање: 21.09.2017. 

10 дена / 7 ноќи

Програма:

1. ден: Белград – Дубаи

Состанок на аеродромот Никола Тесла во Белград два часа пред летот FZ 746 за Дубаи во 13:45. Слетување во 20:55. 

2. ден: Малдиви
Продолжување на летот со EK 656 во 02:30 за Малдиви. Слетување.во Мале во 07:40 по локално време. Организиран трансфер до хотел. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

3 - 8. Ден: Малдиви
Престој во избраниот хотел. Можност за организација на факултативни излети.

09. ден: Малдиви - Москва - Белград
Појадок. Слободно време до трансфер за летот EK 653 за Дубаи во 23:00.

10 ден: Дубаи - Белград
Слетување во 02:00 по локално време. Се продолжува за Белград со летот FZ 745 во 09:10. Слетување на аеродромот Никола Тесла во 12:55.

Цена на аранжманот по лице во 1/2 соба
Sun Island Resort & Spa ****, полупанисон - од 1285 €
Royal Island Resort & Spa ****+, полупансион - од 1295 €

Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Авионски билети
  • аеродромски такси
  • трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • 7 ноќевањеа на Малдиви во избраниот хотел
  • трошоци за организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено: 
  • меѓународно здравствено осигурување
  • факултативни излети 
  • индивидуални трошоци 
  • останати ненаведени услуги според програмата.

Начин на плаќање: 50% при резервација во денарска противвредност по курс 1ЕУР = 62 мкд, a остатокот најдоцна 20 дена пред патувањето.

Хотели во понудата :

Sun Island Resort & Spa **** - www.villahotels.com/Resorts/Sun-Island-Resort-Spa
Ресортот се наоѓа на островот Nalaguraidhoo. Од аеродромот е оддалечен околу 107 kм, околу 25 мин лет со хидро-авион, а потоа со чамец. Во склоп на ресортот има: рецепција, главен ресторан, ресторан со интернационална кујна, грил ресторан и 2 a- la-carte ресторани, јапoнски, италијански и тајландски ресторани, пица - експрес, 9 барови, базен со одвоен дел за деца, амбуланта, продавници, фризер, читална и интернет со доплата. Располага со вкупно 422 бунгалови и секој од бунгаловите поседува тоалет (туш/wc/фен), ТВ, телефон, клима, вентилатор, мини бар.

Royal Island Resort & Spa ****+ - www.royal-island.com/
Се наоѓа на 800 м долго и 220 м широкиот остров Horubadhoo. Бујната тропска вегетација досега до самата плажа. Аеродромот Мале е оддалечен околу 110 км, околу 35 мин возење со хидро авион. Во рамките на овој прекрасен ресорт има: рецепција со индонежански мебел, главен ресторан, 1 a – la –carte ресторан, 1 coffe shop, 4 бара, базен со посебен дел за деца, фризер, интернет со доплата, сувенирница, фотограф и лекарска ординација. Вкупно 150 вили и секоја од вилите поседува тоалет (туш/wc, фен, бањарка), ТВ, телефон, клима, вентилатор, мини бар, апарат за кафе/чај, сеф, мал балкон.

Листа на цени

Sun Island Resort & Spa - 2570 € Резервирај
Royal Island Resort & Spa - 2590 € Резервирај