MK | SQ

Тајланд

Тајланд Пукет - од 02.09.2017 до 12.09.2017

Поаѓање: 02.09.2017
Враќање: 12.09.2017

11 дена - 8 ноќи

Ден 1: Белград – Доха - Пукет 

Состанок на аеродромот Никола Тесла во Белград два часа пред летот QR232 за Доха во 12:25.
Слетување во 18:15 по локално време. Продолжување со летот QR842 во 20:00.

Ден 2: Пукет
Пристигнување во Пукет во 06:30 по локално време. Трансфер до хотел. Слободно време. Ноќевање.

Ден 3 - Ден 09: Пукет
Престој во избраниот хотел, на услуга – ноќевање со појадок.

Ден 10: Пукет – Доха - Белград
Појадок. Слободно време до трансфер до аеродром. Полетување за Доха со лет QR841во 19:35.
Слетување во 21:55 часот. 

Ден 11: Доха - Белград

Полетување за Белград во 07:00, со лет QR231. Пристигнување на аеродромот Никола Тесла во 11:35 часот.


Цена по лице во двокреветна соба:
• ASPERY HOTEL *** - 659 €Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Авионски карти
  • Аеродромски такси

  • 9 ноќевања со појадок
  • Трошоци за организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
  • Тајландска виза– 60 €
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром - 40 €
  • Меѓународно здравствено осигурување
  • Факултативни излети
  • Индивидуални трошоци
  • Останати ненаведени услуги според програмата

Начин на плаќање: 50% при резервација во денарска противвредност по курс 1ЕУР = 62 мкд, a остатокот најдоцна 20 дена пред патувањето. 


 

 

Листа на цени

двокреветна соба - 1318 € Резервирај