MK | SQ

Alan Xafira Deluxe Resort 5* Alanya

Турција Аланија - од 24.09.2017 до 30.09.2017

Локација:
Хотелот се наоѓа во областа Авсалар, во Аланија. Има своја приватна плажа, на оддалеченост од 500 м, достапен е шатл сервис на секои 15 минути. Аеродромот во Анталија е оддалечен на 100 км од хотелот.

Сместување: 
Хотелот има вкупно 817 соби. Архитектурата налик на палата, нуди комфорни и просторни соби, модерно уредени. Опремени се со сателитска ТВ, мини бар, климатизирани. Дел од собите имаат и приватен базен.

Барови и ресторани:
Главниот ресторан нуди локална и интернационална кујна за главните оброци, 3 A la carte ресторани: турски, кујна од Далечниот Исток и италијански ресторан. Достапни се освежителни пијалоци во баровите низ хотелскиот комплекс

Содржини:
Отворен базен, затворен базен, фитнес центар, тениски терен, спа центар, wi fi интернет е достапен низ хотелскиот комплекс. 

Листа на цени

standard land view - 858 € Резервирај