MK | SQ

Sherwood Dreams Resort 5* Belek

Турција Белек - од 19.07.2017 до 25.07.2017

Ова е голем, модерен хотел,oпремен и украсен во современ стил. Има вкупно 600 соби и 73 стилски вили, има избор на à la carte ресторани, барови, кафе бар, кафуле, паб и ноќен клуб. Се наоѓа на јужниот брег на Турција во областа на Белек. Импресивноста на хотелот е тоа што е лоциран во областите со терени за голф.

Одалечен е 35 км од аеродромот во Анталија, на 45 км од центарот на Анталија.

Интернет конекција е достапна бесплатно , во склопот на хотелот има многу продавници кои нудат фотографии, сребрените предмети, накит, часовници, чанти и кожни производи, како и брендирани бутици, супермаркети, оптика, и ,, gift shop,,

Собите се опремени по највисоки стандарди.

Листа на цени

standard land view - 1478 € Резервирај