MK | SQ

Diamond Hill Resort 5* Alanya

Турција Аланија - од 24.09.2017 до 30.09.2017

Локација
Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 4 км од центарот на Аланија и 125 км од меѓународниот аеродром на Анталија.

Сместување
Гостите во хотелот имаат на располагање 256 стандардни соби (32 м²), 20 соби поврзани со врата (32 м²; две посебни соби поврзани со врата), 18 големи соби (35 м²), 3 соби за хендикепирани лица (27 м²), и 1 апартман (100 м²; 2 спални соби, 1 дневна соба и 2 купатила). Секоја соба е опремена со паркет, купатило со туш кабина, клима уред, телефон, LCD телевизор, фен, минибар, противпожарен апарат, сеф, балкон.

Ресторани и барови
Хотелот располага со 1 главен и 1 a la carte ресторан, (со претходна резервација), како и со лоби бар, бар покрај базенот и бар на плажа.

Активности
надворешен базен за деца и возрасни, аква парк, спортови на вода, гимнастика во вода, пинг понг, степ, аеробик, вечерни шоуа со музика во живо, мини клуб, шопинг центар (мини маркет, продавница за накит, фотограф, бутик, продавница за сувенири, аптека), рент а кар, соба за игри, СПА центар (турска бања, соба за масажа, фитнес, сауна).

Листа на цени

standard land view - 878 € Резервирај