MK | SQ

Hedef Resort&Spa 5* Alanya

Турција Аланија - од 19.07.2017 до 25.07.2017

Локација
Хотелот е лоциран во областа Konakli, околу 12км од Аланија и околу 110км од аеродромот во Анталија . 

Сместување
Вкупен број на соби 760. Стандардни соби 744, Суит соби 8,2 Кинг суити и 4 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со када или туш, фен, клима , телефон, мини бар (само со вода се надополнува секојдневно), сеф (се доплаќа), ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса. 

Услуга 
Ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне кафе и колачи, ужина во Снек бар, домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, А’la Carte ресторани (со претходна резервација и само еднаш за време на престојот). Увозните пијалоци, луксузните пијалоци, свежо цедените сокови, флашираните пијалоци, Турско кафе, Витамин бар дополнително се наплатуваат. 

Содржини:
Главен ресторант со шведска маса, А’la Carte ресторани- Турска кујна, Рибен ресторан,Barbeque ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, Лоби бар, Снек бар, бар крај базен и на плажа.Со доплата:Доктор, телефон, факс, фризер, перална, интернет кафе, продавници, rent a car.

Плажа: Хотелска плажа, песочна, лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкирите се со депозит. 

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, Турска бања, фитнес центар, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа не се наплатуваат.Со доплата:Масажа, сауна, СПА центар и центар за убавина, осветлување на тениските игралишта, куглање, билјард, спортови на вода.Мини клуб за деца 04-12 возраст. 

Листа на цени

standard room - 898 € Резервирај