MK | SQ

Малдиви

Малдиви Мале - од 05.02.2018 до 14.02.2018

Поаѓање: 05.02.2018.
Враќање: 14.02.2018. 

10 дена / 7 ноќи

Програма:

1. ден: Белград – Доха
Состанок на аеродромот Никола Тесла во Белград два часа пред летот QR 232 за Доха во 11:35. Слетување во 18:40. 

2. ден: Доха - Малдиви
Продолжување на летот со QR 672 во 02:10 за Малдиви. Слетување.во Мале во 09:00 по локално време. Организиран трансфер до хотел. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

3 - 8. Ден: Малдиви
Престој во избраниот хотел. Можност за организација на факултативни излети. 

09. ден: Малдиви - Доха
Појадок. Слободно време до трансфер за летот за Дубаи во 20:20. Слетување во 23:20 по локално време.

10 ден: Доха - Белград
Се продолжува за Белград со летот QR 231 во 07:00. Слетување на аеродромот Никола Тесла во 11:25.

Цена на аранжманот по лице во 1/2 соба
Malahini Kuda Bandos ***+ polupansion - од 1099 €
Sun Island Resort & Spa ****, полупанисон - од 1299 €


Во цената на аранжманот е вклучено: 
  • Авионски билети
  • аеродромски такси
  • трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • 7 ноќевања на Малдиви во избраниот хотел
  • трошоци за организација и реализација на патувањето.
Во цената на аранжманот не е вклучено: 
  • меѓународно здравствено осигурување
  • факултативни излети 
  • индивидуални трошоци 
  • останати ненаведени услуги според програмата.

Начин на плаќање: 50% при резервација во денарска противвредност по курс 1ЕУР = 62 мкд, a остатокот најдоцна 20 дена пред патувањето.

Хотели во понудата :

Sun Island Resort & Spa **** - www.villahotels.com/Resorts/Sun-Island-Resort-Spa
Ресортот се наоѓа на островот Nalaguraidhoo. Од аеродромот е оддалечен околу 107 kм, околу 25 мин лет со хидро-авион, а потоа со чамец. Во склоп на ресортот има: рецепција, главен ресторан, ресторан со интернационална кујна, грил ресторан и 2 a- la-carte ресторани, јапoнски, италијански и тајландски ресторани, пица - експрес, 9 барови, базен со одвоен дел за деца, амбуланта, продавници, фризер, читална и интернет со доплата. Располага со вкупно 422 бунгалови и секој од бунгаловите поседува тоалет (туш/wc/фен), ТВ, телефон, клима, вентилатор, мини бар.

Листа на цени

Malahini Kuda Bandos - 2318 € Резервирај
Sun Island Resort & Spa - 3198 € Резервирај