MK | SQ

Истанбул | Автобуска програма

Турција Истанбул - од 20.10.2017 до 24.10.2017

20.10 – 24.2017 / 4 дена 2 ноќи

20.10.2017 Петок: Состанок на групата во 16:30. Поаѓање за Истанбул во 17:00. Попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење преку Грција.
21.10.2017 Сабота: Пристигнување во Истанбул по предпладневните часови. Слободно време до пријавување во хотел. Сместување во хотел. Предлог за слободни активности:посета на Капали Чаршија, во попладневните часови прошетка на плоштадот Таксим и познатата улица Истиклал. Ноќевање.
22.10 Недела: Појадок во хотел. Предлог за факултативни активности: Крстарење по Босфор + посета на Ѓулхане Парк, посета на Сината Џамија, Аја Софија и Топ Капи Палатата. Факултативна организирана Турска вечер во локален ресторан со музичка програма. Ноќевање.
23.10 Понеделник : Појадок во хотел. Одјавување од хотел. Посета на шопинг центар Форум, на излезот од градот Истанбул. Во попладневните часови заминување за Скопје. Ноќно возење преку Грција со попатни паузи и гранични формалности.
24.05.2017 Вторник : Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

Цена по лице: 109 € / 6.758 мкд
Понудата вклучува:
• Автобуски превоз
• Хотелско сместување во Истанбул | 2 ноќевања со појадок
• Придружник на патувањето
• Организација и реализација
Во понудата не е вклучено:
• Патничко здравствено осигурување
• Влезници во културно историски споменици + локален водич
• Превоз во Истанбул
• Индивидуални трошоци

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници
Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
Пасошот треба да важи минимум 4 месеци по завршувањето на патувањето.

Листа на цени

Dhom standarde - 218 € Резервирај