MK | SQ

Дубаи - Нова Година 2018

Дубаи Dubai - од 28.12.2017 до 04.01.2018

Поаѓање: 28.12.2017 / 30.12.2017
Враќање: 04.01.2018 / 06.01.2017 

Ден 1: Скопје - Дубаи
Директен лет Скопје - Дубаи. Полетување од Скопје во 13.00 часот, слетување во Дубаи во 21.00. Трансфер до хотел во Дубаи. Сместување.

Ден 2: Дубаи
Појадок во хотелот. Панорамска посета на Дубаи, која вклучува: посета на замокот Ал Фахид, чаршија за текстил, чаршија за парфеми, зачини, познатата Jumeirah- џамија, хотелот "Burj Al Arab", "Вештачки остров “The Palm Jumeirah", хотелот “Atlantis The Palm, трговскиот центар Емирати Мол, центарот Скиве, Дубаи најголемиот трговски центар во светот и највисоката кула во светот “Burj Al Khalifa". Враќање во хотел.
Факултативно: шоу со делфини и фоки.

Ден 3: Дубаи
Појадок во хотел.
Факултативно: Wild Water Water Park, со 30 атракции и игри на вода за сите возрасти. Враќање во хотел.

Ден 4: Дубаи
Појадок во хотелот. Слободно претпладне.
Факултативно: сафари во пустина, каде професионалните возачи ќе Ви приредат една незаборавна пустинска турнеја. Шетање со камили низ пустината. Вечера на скара во традиционален арапски амбиент проследено со  танчери и прекрасни звуци на ориентална музика. Дочек на Нова 2018 година.

Ден 5: Дубаи
Појадок во хотел. 
Факултативно: посета на највисоката кула во светот со 160 ката “Burj Khalifa”.
Факултативно: ручек или вечера во луксузниот хотел Burj Al Arab, висок 321 метри и единствениот хотел со 7 ѕвездички во светот, сместен на плажата Jumeirah. Враќање во хотел.

Ден 6: Абу Даби
Појадок во хотелот. Прошетка низ Абу Даби - главен град на Обединетите Арапски Емирати. Посета на Sheik Zayed – џамија (aрхитектонскo ремек дело), Палатата на Емирати, Marina Mall, остовот Saadyat, островот Yas каде се наоѓа Светскиот комплекс на Ферари и Формула 1. 
Факултативно: влез во комплексот Ферари, со околу 20 круга и разни атракции за сите возрасти. Враќање во Дубаи . Ноќевање.

Ден 7: Дубаи 
Појадок во хотелот.(Факултативно) аква парк со многу игри на вода .(Факултативно) 15 минутно панорамско разгледување на Дубаи со хеликоптер .
(Факултативно) навечер- организирана прошетка со чамецот "Dhow", каде што ќе можете да уживате во величествените погледи на градот, заедно со традиционалната вечера во просториите на бродот.Враќање во хотел.

Ден 8: Дубаи - Скопје
Појадок во хотел.Трансфер до аеродром во Дубаи.Полетување 09:00 по локално време со директен лет Дубаи – Скопје,слетување во Скопје во 12:00 часот.

Цена по лице 999 еур термин 28.12.2017
Цена по лице 1089 еур термин 30.12.2017

Цената вклучува:
• Авионски билет | Fly Dubai | Скопје – Дубаи - Скопје
• Повратен трансфер аеородром – хотел - аеродром
• Хотелско сместување во 3* во Дубаи
• Услуга: Ноќевање со појадок
• Панорамски разглед со автобус, според програмата
• Локален водич во неколку посети

Цената не вклучува:
• Виза – 79 евра
• Вечера во хотел Burj Al Arab – 188 евра
•Аква парк - 79 евра
•Аква парк Wild Wadi – 75 евра
•Делфинариум (делфин и фока шоу ) – 35 евра
• Посета и искачување на највисоката зграда во светот Burj Khalifa – 51 еврo
• Прошетка и вечера Dhow – 49 евра
• Јeep сафари / вечера во пустината – 59 евра
• Панорамски разглед на Дубаи со хеликоптер – 215 евра
• Свечена Новогодишна вечера:
- Хотел JW Marriott, со трансфер ( вечера + пијалоци + музика DJ ) – 159 евра
- Хотел St. Regis 5*L - €239
- Хотел Atlantis,со трансферtë ( вечера + пијалоци +шампањ + музички шоу програм ) – 829 евра
- Хотел Burj Al Arab, со трансфер (вечера + пијалоци +шампањ + музика DJ) -2400 евра 

Листа на цени

1 pax - 999 € Резервирај
2 pax - 1998 € Резервирај