MK | SQ

Серија А: Интер - Рома I 21.01.2018

Италија Милано - од 19.01.2018 до 22.01.2018

Период: 19.01.2017 – 22.01.2017

Опис на програмата:

Ден 01: Скопје - Милано
Полетување за Милано во 19:35 часот со директен лет од Скопје. Пристигнување во Милано во 21:35 часот. Сместување во хотел. 

Ден 02: Милано
Појадок. Ви предлагаме разглед на Милано, тврдината Сфорцеско, “Piazza DUOMO“ – централниот плоштад на кој се наоѓа најголемата готска катедрала во светот – DUOMO, потоа галеријата VITTORIO EMANUELLE која ги поврзува катедралата и миланската скала – една од најпрочуените оперски куќи во светот. Можност за посета на црквата Santa Maria delle Grazie…

Ден 03: Милано
Појадок. Слободно време за за разглед на градот. Почеток на натпреварот Интер – Рома е во 20:45 часот.

Ден 04: Милано – Скопје
По завршување на појадокот, одјавување од хоотелот. Слободно време до пријавување на аеродром два часа пред летот за Скопје. Полетување во 17:10 часот.


Вклучено во програмата:
  • Директен лет на релација Скопје – Милано Бергамо – Скопје со авиoкомпанија Wizz Air
  • Аеродромски такси
  • Хотелско сместување
  • Влезница за натпреварот Интер - Рома

Цените се истакнати во евра, уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност.
ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ

Листа на цени

двокреветна соба - 598 € Резервирај