MK | SQ

8ми март Истанбул

Турција Истанбул - од 07.03.2018 до 11.03.2018

07.03 – 11.03.2018 / 4 дена 2 ноќи

07.03.2018: Скопје - Истанбул
Состанок на групата во 16:30. Поаѓање од Тетово за Истанбул во 17:00. Попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење преку Грција.

08.03.2018: Истанбул
Пристигнување во Истанбул по предпладневните часови. Слободно време до пријавување во хотел. Сместување во хотел. Предлог за слободни активности: индивидуална посета на Капали Чаршија, во попладневните часови прошетка на плоштадот Таксим и познатата улица Истиклал. Ноќевање.

09.03.2018: Истанбул
Појадок во хотел. Предлог за слободни активности: Крстарење по Босфор + посета на Долма Бахче Сарајот, посета на Сината Џамија, Аја Софија и Топ Капи Палатата. Ноќевање.

10.03.2018: Истнабул - Скопје
Појадок во хотел. Одјавување од хотел. Посета на шопинг центар Форум, на излезот од градот Истанбул. Во попладневните часови заминување за Скопје. Ноќно возење преку Грција со попатни паузи и гранични формалности.

11.03.2018: Скопје
Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.
Цена по лице: 109 € / 6.138 денари

Понудата вклучува:
  • Автобуски превоз
  • Хотелско сместување во Истанбул hotel 4* | 2 ноќевања со појадок
  • Придружник на патувањето
  • Организација и реализација

Во понудата не е вклучено:
  • Патничко здравствено осигурување
  • Влезници во локалитети
  • Превоз во Истанбул
  • Индивидуални трошоци

ОПШТИ НАПОМЕНИ: 
За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници
Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.

Листа на цени

double room - 218 € Резервирај